pbdclnt

Co zabrać na wczasy w góry, a co nad morze?

Odliczasz czas do upragnionych wakacji? Uwzględnij kilka czynników, zanim wybierzesz się na zaplanowane wczasy w góry lub nad morze. Co należy wziąć ze sobą w góry, a jakie są niezbędniki turysty kompletnego przymierzającego się do wakacji nad morzem? Pierwsza rzecz to określenie terminu wakacji.

W sezonie, czyli latem, musimy mieć ze sobą filtry do smarowania, nakrycia głowy, duże ilości wody. Słowem wszystko co pozwoli przetrwać upały.

Zwłaszcza nad morzem, ale i w górach – tutaj woda do polewania i picia, lekki plecak, napoje z węglowodanami będą konieczne, by nie zasłabnąć. Z kolei jesienią czy wiosną aplikuje się do bagaży grubsze ubrania.

Im zimniej tym więcej dodatkowych warstw opatulających, a do tego opaski z membraną, chusty, getry termoaktywne oraz nakrycia głowy na zimę. Entuzjaści chodu wezmą kijki nordic walking.

Z niezbędników niebędących ubraniami należy doliczyć lornetkę (przydatna nad morzem i w górach), kompas (góry), mapę (oba rejony). W każdym miejscu należy mieć podstawowe wyposażenie apteczki.