pbdclnt

Dlaczego politycy są ignorantami?

Osoby pełniące najważniejsze funkcje publiczne, a więc politycy, są w szczególny sposób odpowiedzialne za to jak będzie się rozwijać kraj. Obowiązki, które na nich ciążą są spore, ale to, jak się z nich wywiązują to już zupełnie inna historia.

Polska klasa polityczna nie słynie z wysokiej jakości i kolejni premierzy tudzież ministrowie budzą częściej politowanie niż szacunek. Brak przejrzystej wizji i pomysłów na rozwój kraju dotyczy wielu obszarów – nie inaczej jest z nauką.

Najwięksi naukowcy w Polsce nie mają optymalnych warunków do rozwoju i coraz częściej zaglądają za granicę, gdzie można rozwijać się szybciej i prowadzić ambitniejsze badania. Jeśli politycy na to pozwalają i nie inicjują żadnych środków zaradczych, które by zmieniły sytuację, to wykazują się potworną ignorancją.

Może być ona fatalna w skutkach, stąd nasz postulat, aby wybierać mądrze przy urnach. A jeśli nie ma szansy oddania głosu na nikogo, kto mógłby zadbać o polską naukę i tym samym przyszłość Polski, to lepiej nie głosować wcale.