pbdclnt

Jak dbać o meble ogrodowe?

Aby meble ogrodowe służyły jak najdłużej należy o nie odpowiednio dbać. Jest kilka ważnych zasad, których należy przestrzegać, by w efekcie przez wiele lat móc korzystać z mebli ogrodowych. Przede wszystkim w sezonie zimowym, kiedy to meble ogrodowe nie są używane, staraj się je przechowywać w bezpiecznym miejscu – może to być piwnica, garaż lub strych.

Nie będą tam narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak np. śnieg czy mróz. Jeżeli natomiast nie masz zadaszonego pomieszczenia, w którym możesz przechować meble to postaraj się je na okres zimowy je właściwie zabezpieczyć – przykryj je folią ochronną lub specjalnymi płatami.

Natomiast w sezonie ciepłym, kiedy korzystasz z mebli na co dzień staraj się je odpowiednio pielęgnować – czyść je np. specjalnymi preparatami. Od czasu do czasu pamiętaj też o konserwacji – to dotyczy wyłącznie mebli drewnianych. Zadbaj o miłe otoczenie pamiętając o czynności takiej jak sprzątanie terenów zewnętrznych

Nie wystawiaj też mebli na działanie deszczu, gdyż może on powodować ich szybsze niszczenie, nawet jeżeli są zabezpieczone.

https://ciechagro.pl/pl/produkty/srodki-ochrony-roslin/produkty-uzupelniajace