pbdclnt

Łazienka w czerni

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że urządzając łazienkę należało wybierać jasne i ciepłe kolory. Taka kolorystyka uchodzi za tradycyjną i ponadczasową, dlatego zawsze można się na nią zdecydować. Projektanci coraz częściej oferują bardziej awangardowe rozwiązania. Do jednych z nich zaliczają się czarne meble łazienkowe.

Czy nadają się one do każdej łazienki? Przy wyborze mebli koniecznie musimy pamiętać o wielkości tego pomieszczenia. Jeśli nasza łazienka jest mała, lepiej zdecydować się na meble w jasnej kolorystyce. Wyjątkiem od takiej sytuacji mogą być czarne meble na tle jasnych płytek i armatury. Takie połączenie jest niezwykle ciekawe i eleganckie.

Czerń kojarzy się ze smutkiem i przygnębieniem, ale łazienka wcale nie musi prezentować się w ten sposób. Wystarczy kupić dodatki w bardziej intensywnych kolorach. Czerń znakomicie prezentuje się z czerwienią, więc mydelniczki czy dozowniki można nabyć właśnie w tym kolorze. Jedyną wadą czarnych mebli jest konieczność częstego sprzątania, bowiem widać na nich nawet najdrobniejszy kurz.