pbdclnt

Śpiworek do wózka – jak wybrać i czym się kierować?

Komfort termiczny dziecka ma bardzo duże znaczenie i nie można sobie pozwolić na to, aby maluch był narażony na zmarznięcie. Oczywiście tyczy się to w pierwszej kolejności wychodzenia na dwór, ponieważ w domu jest z reguły ciepło. Mimo to nawet w takich domowych warunkach ważne jest, aby dziecko było ubrane, ponieważ reakcje maleńkiego organizmu na temperaturę otoczenia są zupełnie inne aniżeli w przypadku starszego dziecka czy osoby dorosłej. Po prostu ciałko niemowlaka zdecydowanie łatwiej i szybciej ulega wychłodzeniu, dlatego rodzice muszą zwrócić uwagę na strój potomstwa, jak też na dodatkowe akcesoria odpowiedzialne za ten obszar.

Spacer we wózku a śpiworek

Jazda wózkiem to dla większych dzieci atrakcja, ale w pierwszym okresie życia maluch nie jest jeszcze w stanie docenić walorów wychodzenia poza dom. Małe dzieci zazwyczaj większość spaceru całkowicie przesypiają, a czasami nie przebudzą się ani razu w trakcie jego odbywania. Bardzo ważne jest, aby dziecko nie zmarzło, o co siłą rzeczy najłatwiej jesienią i zimą, jak też wczesną wiosną.

Stąd warto zainwestować w dobrej jakości śpiworek do wózka. Powinien być wykonany z ciepłej, ale jednocześnie oddychającej tkaniny, ponieważ to ona sprawdza się najlepiej. Maluszkowi powinno być ciepło, jednakże nie powinien się on przegrzewać i pocić.

Optymalne cechy dobrych śpiworków

Śpiworek dziecięcy powinien być tak uszyty, aby niemowlak miał w nim pewną swobodę ruchu. Niewskazane jest, aby materiał ściśle otulał dziecko, ponieważ może to skutkować niepożądanym efektem wspomnianym powyżej – przegrzaniem malutkiego ciałka i potliwością. To z kolei może prowadzić do innych następstw, takich jak przeziębienia oraz inne infekcje. Ze względów bezpieczeństwa warto natomiast zwrócić uwagę, czy wybrany dla dziecka śpiworek posiada więcej niż jedną parę otworów przeznaczonych do montażu pasów.

Godne uwagi są też modele z płynną regulacją, które mogą znacznie dłużej posłużyć podczas spacerów.