pbdclnt

Szyszki i kwiatostany – atrakcyjność drzewek iglastych

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę są kwiatostany. Drzewka iglaste stanowią dość ciekawą grupę roślin, które mimo braku pięknych kwiatów, potrafią zachwycać, są również często wykorzystywane do sprzedaży choinki hurt.

Wszystko za sprawą dość popularnych szyszek, które w zależności od rodzaju kwiatostanu zdecydowanie się różnią. W tym przypadku mamy do czynienia z rozdzielnopłciowymi gatunkami, gdzie żeńskie i męskie kwiaty przybierają odmienną postać.

Zatem w pierwszym przypadku będziemy mieli tak charakterystyczne szyszki, natomiast w drugim przypadku będą to owocolistne formy. Każdy z nich jest jednak ogólnym określeniem całej grupy kwiatostanów.

Bowiem przybierają one rozmaite kształty, a także odcienie. Ich kształt oraz budowa zdecydowanie się zmienia, nie tylko w zależności od gatunku, ale także od stopnia dojrzałości drzewka.

Co wygląda bardzo efektownie, tym bardziej, że zmiany dokonują się przez cały rok. Jest to bardzo ciekawy element dekoracyjny ogrodu, na którym powinno się także oprzeć indywidualne kryteria doboru gatunków.