pbdclnt

Zdobywanie wiedzy nie musi być nudne

Nie lubimy zdobywać wiedzy. Zwłaszcza jeśli jesteśmy dziećmi czy nastolatkami, a temat który jest poruszany w ogóle nas nie interesuje. Dlatego też, tak wiele dzieci buntuje się przed chodzeniem do szkoły i nauką z tym związaną. Każdy jest dobry w jakiejś dziedzinie i ma określone zainteresowania. Jeśli nauka ma dotyczyć właśnie ich, nie będzie problemów ze zdobywaniem wiedzy. Jeśli ma dotyczyć zagadnień, które nie wywołują zainteresowania, to z pewnością będzie przychodzić trudniej, a dodatkowo będzie powodowała bunt. Dlatego też, warto wiedzieć, że zdobywanie wiedzy wcale nie musi być nudne.

Ruszmy wyobraźnią

Po pierwsze pamiętajmy, że dzieci nie będą zainteresowane tym co mówimy, jeśli przekazywane im informacje będą podawane w sposób nudny. Monotonnym głosem, bez próby zainteresowania ich wyobraźni, podając jedynie suche fakty. Dlatego też, jeśli chcemy, aby ta przekazana wiedza pozostała z nimi jak najdłużej, musimy pomyśleć jak ją przekazać w ciekawy sposób. Możemy zabrać dzieci na wycieczkę, gdzie rozmowa na dany temat będzie wiązała się z pokazywaniem odpowiednich doświadczeń i rzeczy. Możemy wykorzystać eksperymenty czy odgrywanie scenek. Możemy także wykorzystać multimedialne pomoce, które pozwolą nam wyświetlać filmiki, odnoszące się do zagadnień, które dzieci mają zapamiętać. Pamiętajmy, że jeśli tylko się postaramy, to może się okazać, że można zdobywać wiedzę w ciekawy sposób, w taki żeby słuchacze cały czas byli zainteresowani poznawaniem kolejnych faktów i co więcej, żeby naprawdę sporo z tego zapamiętali.

Korzystajmy z pomocy

Oczywiście może się okazać, że czasami nie będziemy mieli już pomysły, w jaki sposób możemy przekazywać wiedzę, aby trafiła ona do odbiorców i zostawała w ich głowach. Warto wówczas zaglądać na różne blogi, fora internetowe czy rozmawiać ze znajomymi. Może się okazać, że zostaniemy w ten sposób zainspirowani, albo poznamy inne metody przekazywania wiedzy, tak aby to wszystko odbywało się przy wykorzystaniu wyobraźni. Możliwości jest wiele, a kiedy my już nie będziemy mieli pomysłów, można o nie zapytać innych. Najważniejsze, aby wiedza była przekazywana w ciekawy sposób, bo wówczas zostanie na dłużej zapamiętana. Warto zobaczyć jakie rzeczy można wykorzystać, aby mieć pewność, że zdobyta właśnie wiedza na długo pozostanie w głowie naszych słuchaczy. Może się okazać, że jest to znacznie łatwiejsze, niż początkowo sądziliśmy.

Wystarczy, że naprawdę będzie nam na tym zależało.

adwokat łódź prawo karne